Ile kosztuje frezowanie CNC?

3 marca 2022

admin_dev

Info/FAQ

0

Cięcie CNC to złożona usługa, której cennik zależy od wielu czynników. Wpływ na cenę mają między innymi czas obróbki i rodzaj materiału. Dowiedz się, na czym polega frezowanie CNC i co różnicuje jego koszt – zachęcamy do lektury.

Jaka jest różnica pomiędzy frezowaniem a frezowaniem CNC?

Frezowanie to rodzaj obróbki skrawaniem. Dzięki niemu nadaje się materiałowi odpowiedni kształt i fakturę. Wykonuje się je przy pomocy frezarki, wyposażonej w specjalne frezy. Obróbka wykonywana jest za pomocą ruchu obrotowego lub przesuwnego. Frezowanie pozwala więc obrobić materiał, nadając mu dekoracyjny charakter.

Skrót CNC oznacza komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych (ang. Computerized Numerical Control). Dzięki niemu można zaprogramować frezarkę, by wycinała precyzyjne kształty oraz detale w powtarzalny sposób. Pozwala to wytworzyć wielu identycznych wzorów i przyspiesza proces produkcyjny.

Jakie materiały są odpowiednie do obróbki CNC?

Ciąć przy pomocy CNC można między innymi:

 • HPL,
 • MPB,
 • MDF,
 • PCV,
 • dibond,
 • plexi,
 • drewno.

Od czego zależy cennik cięcia CNC?

Ceny frezowania CNC są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Do kosztów cięcia CNC podchodzi się bardzo indywidualnie. W wielu przypadkach dopiero po wskazaniu szczegółów zlecenia (m.in. nakładu, szczegółowości elementów oraz typu materiałów), możliwe jest uzyskanie informacji o dokładnych kosztach.

Cena frezowania CNC, zależy od:

 • czasu obróbki – im bardziej skomplikowany projekt, tym więcej czasu wymaga, a to przekłada się na jego koszty;
 • detalu – bardzo niewielkie elementy są bardziej czasochłonne, a więc droższe;
 • materiału – frezowanie w drewnie różni się od tego w płycie HPL. Znaczenia mają więc grubość i długość materiału. Grube surowce znacznie trudniej frezować, a więc cena usługi staje się wyższa. Koszty zmieniają się także w zależności od tego, czy materiał dostarczony jest przez klienta, czy kupowany razem z usługą;
 • rodzaju maszyn/użytego sprzętu – gdy Twój projekt oprócz frezowania zakłada także lakierowanie czy nadruk UV, cena usługi się zwiększa;
 • wielkości zamówienia – frezowanie CNC to proces powtarzalny, dlatego raz ustawiona maszyna może obrobić materiał na tym samym ustawieniu wiele razy. A więc im więcej takich samych produktów zamówisz, tym cięcie jest tańsze.

Cięcie CNC – cennik

Ceny frezowania CNC uzależnione są od wielu czynników. Pewne jest jednak, że koszt obróbki rośnie wraz z grubością materiału, Drewno, MDF, sklejka, PCV spienione są zazwyczaj tańsze w obróbce niż Plexi, HPL czy ABS. Natomiast najdroższa jest obróbka miedzi, aluminium, cyny czy mosiądzu. Dodatkowo ze względu na trudność obróbki projekt w 3D kosztuje znacznie więcej niż w 2D.

Szukasz firmy, która wykona frezowania CNC według Twojego projektu? Skontaktuj się z nami i podaj nam wszystkie szczegóły dotyczące Twojego projektu (nakład, materiał wykonania, sposób obróbki). Następnie my przedstawimy Ci naszą ofertę, w której znajdzie się cennik oraz czas realizacji usługi. Wykonujemy m.in. blaty HPL, fronty meblowe oraz wiele innych produktów.

Inne wpisy z INFO/FAQ

3 marca 2022

Potrzebujesz precyzyjne i powtarzalne wyciąć kształty w płytach HPL? Dowiedz się: co to jest CNC i dlaczego warto skorzystać z usług firmy, która posługuje się tą technologią. Obrabiarki sterowane numerycznie spowodowały prawdziwą rewolucję w przemyśle.

10 grudnia 2021

Potrzebujesz precyzyjne i powtarzalne wyciąć kształty w płytach HPL? Dowiedz się: co to jest CNC i dlaczego warto skorzystać z usług firmy, która posługuje się tą technologią. Obrabiarki sterowane numerycznie spowodowały prawdziwą rewolucję w przemyśle.

17 listopada 2021

Potrzebujesz wytrzymałego materiału, ale nie wiesz, czy można dostosować go do Twoich potrzeb? Frezowanie laminatu to doskonały proces, który Ci to zapewni.
Post by admin_dev

Comments are closed.