Płyta HPL to laminat wysokociśnieniowy, który składa się w 70% z papieru a w 30% z żywicy. To produkt trwały i łatwy w obróbce. Formatowanie płyt HPL umożliwia dostosowanie rozmiaru płyty do aktualnych potrzeb.

Zastosowanie płyt HPL

Dzięki łatwej obróbce płyty HPL stosowane są wielu branżach. Wykorzystuje się je w budownictwie, przemyśle, reklamie, a także jako elementy wystroju wnętrz.

Budownictwo

Docinanie HPL pozwala tworzyć elewacje budynków, ścianki działowe, czy okładziny ścienne w budynkach użyteczności publicznej. W budownictwie surowiec ten wykorzystywany jest także do przygotowania paneli ażurowych, blatów czy kasetonów.

Przemysł

Płyty HPL wykorzystywane są w przemyśle do tworzenia niezbędnych elementów sal przemysłowych takich jak np. przepierzenia. Wycinanie płyt HPL pozwala także stworzyć elementy konstrukcyjne maszyn i urządzeń technicznych.

Reklama

Formatkowanie płyt HPL wykorzystywane jest w reklamie do tworzenia tablic informacyjnych, tablic kierunkowych oraz szyldów.

Wystrój wnętrz

Dzięki płytom HPL można stworzyć fronty meblowe, szafy wnękowe, blaty HPL oraz wiele innych elementów wyposażenia wnętrz.

Formatowanie płyt HPL

Pracujemy na maszynie z serii Professional 3121 CNC, która posiada duże pole robocze. Dzięki temu możliwe jest cięcie płyty HPL o maksymalnym rozmiarze 2100 x 3100 mm.

Frezowanie CNC pozwala w sposób precyzyjny i powtarzalny wykonać formatowanie płyt HPL. W jego wyniku powstać może wiele materiałów o tym samym rozmiarze.

image
https://frezowaniehpl.pl/wp-content/themes/hazel/
https://frezowaniehpl.pl/
#b8b8b8
style1
paged
Wczytywanie wpisów...
/home/pontusmedia/ftp/frezowaniehpl/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off